Kreativní tvůrci i gastro scéna z kraje i ze světa lákájí na výstavu Expats & Locals   
26. 4. 2024

Srdečně vás zveme na další ročník výstavy Expats & Locals, která propojuje talentované cizince i místní obyvatele a přináší kreativní tvůrce i gastro projekty na jedno místo, a to do našeho muzea Futureum. Za výstavou stojí tým Ostrava Expat Centre, jehož posláním je přispět k lepšímu a jednoduššímu životu cizinců v Moravskoslezském kraji. 

Výstava začíná 6. května 2024 a potrvá do 24. června 2024

Svůj prostor zde dostane 20 jedinečných projektů kreativních tvůrců a gastro nadšenců. Představí se místní i zahraniční kreativci z různých oborů, umělci, fotografové, řemeslníci, známé i nově otevřené restaurace, cukrárny, kavárny nebo street food. Těšit se můžete například na dobroty z restaurace La Petite Conversation nebo Stračena Pub, zdravé sladké a cukrářské výrobky od Zdravého Mlsouna, Blaho Pekárny nebo Royal Candy.  

Kromě výstavy budou gastro provozovny nabízet speciální Expats & Locals nabídku i ve svých podnicích a na speciálních akcích, do kterých jsme se také zapojili. Jednou z nich je Muzejní noc.  
15. června 2024 se můžete těšit na bohatý program pro rodiny i jednotlivce od rána až do noci. 

Expats & Locals se již podruhé uskuteční v budově FUTUREUM v Dolních Vítkovicích. Jedná se o unikátní koncept muzea, které má za úkol prezentovat budoucnost v technologiích i lidském počínání. Akce se uskuteční za podpory Statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje, Moravskoslezského inovačního centra Ostrava.  

Více na ostravaexpat.eu