Kreativní tvůrci z kraje i ze světa pod jednou střechou
28. 2. 2023

Výstava prodloužena do 18.6.2023.

Srdečně vás zveme na největší event v historii Ostrava Expat Centre – Expats & Locals together. Dvouměsíční kreativní výstava, kdy 10 lokálních a 10 zahraničních umělců, tvůrců a podnikatelů představí své projekty. Výstava má za úkol prezentovat vztah k Moravskoslezskému kraji se zahraničním přesahem. Akce se uskuteční od 1. 4. do 31. 5. 2023 a doplní ji také bohatý doprovodný program.

Celkem 20 kreativců dostane vymezený prostor, ve kterém představí svůj životní příběh. Mnoho z tvůrců, kteří se na akci Expats & Locals Together reprezentuje své dílo see zahraničním přesahem. V rámci doprovodného programu se představí také samotné Ostrava Expat Centre se svými pravidelnými eventy jako Women club nebo Music Club.

Na koho se můžete těšit? Například na značku Bagind a Lukáše Matějčka. Lukáš je nejen zakladatel značky, ale také vášnivý cestovatel. Proto jsme v rámci doprovodného programu připravili i přednášku s překvapením. Dále zde vystaví své obrazy zkušená malířka a ilustrátorka Barbora Sika. Ta si připravila workshop akvarelu. Z expatů to bude Elena Rozhkova, umělkyně, která ilustruje např. knihy pro projekt Celé Česko čte dětem.
Mimo výstavu a akce, které připravují samotní vystavující jsme se zapojili také do projektu Muzejní noc. 20. května se můžete těšit na bohatý program pro rodiny i jednotlivce od rána až do noci.
Expats & Locals Together se uskuteční ve zbrusu nové budově FUTUREUM v Dolních Vítkovicích. Jedná se o unikátní koncept muzea, které má za úkol prezentovat budoucnost v technologiích i lidském počínání. Akce je pod záštitou statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje, Moravskoslezského inovačního centra a MS Pakt.