MAPPA VYSÍLÁ – Tématem nového dílu podcastu je FUTUREUM
1. 2. 2024

Podcast Městského ateliéru prostorového plánování (MAPPA) přináší rozhovory s inspirativními hosty o městě a životě v něm. V nové epizodě se dozvíte o rekonstrukci bývalého výklopníku uhlí nacházejícím se v Dolní oblasti Vítkovic. Rozhovoru se účastnil Antonín Šimčík, jeden z lidí stojících za proměnou industriální památky v nové ostravské kreativní centrum.

„Od začátku jsme komunikovali se zástupci památkové péče a společně vymezili, co chránit a co ne,“ popisuje historik, který vedl Slezské zemské muzeum a podílel se na vzniku pobočky Národního zemědělského muzea v Ostravě. „Vnější plášť jsme mohli opravit soudobými technologiemi a o to více energie pak napnout k uchování autentických interiérů,“ doplňuje.

Kromě detailů o samotné rekonstrukci industriální památky také uslyšíte, co Futureum nabízí návštěvníkům, jak přistupuje k tvorbě expozic a jaké má další ambice.

Rozhovor si můžete vyslechnout přes Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, nebo : mappaostrava.cz/podcast-mappa, pod číslem 44 – Antonín Šimčík: Futureum je kreativní centrum otevřené lidem.