FUTUREUM a SOBIC součástí iniciativy New European Bauhaus
10. 11. 2023

V letošním roce jsme se zúčastnili soutěže New European Bahaus Prizes 2023 a stali se jejími finalisty. Naše partnerská organizace SOBIC na základě postupu do finále soutěže vyhlášené iniciativou New European Bauhaus projevila zájem o to stát se partnerem této iniciativy, a Evropská komise její žádost přijala. Gratulujeme!
 
SOBIC je zodpovědný za návrh obsahu unikátní instituce s názvem FUTUREUM, která se nachází ve vynikajícím průmyslovém areálu, bývalém průmyslovém objektu přebudovaném na centrum vzdělávání, kultury a sportovních aktivit v oblasti Dolních Vítkovic – jednoho z nejnavštěvovanějších míst v České republice. Misí organizace SOBIC je udržitelná ochrana a obnova kulturního dědictví, koncepční návrhy udržitelných muzeí a památek. Obecně pak revitalizace kulturního dědictví na základě filozofie Green Heritage. Ve spolupráci s Moravskoslezskou tvůrčí akademií zastupuje také místní umělce, pomáhá jim vytvářet jejich úspěšné příběhy a propojuje je s publikem i dalšími uměleckými komunitami. 

Iniciativa New European Bauhaus propojuje Evropany na cestě za trvale udržitelným a inkluzivním bydlením, které svým vizuálem potěší oko, mysl i duši, a snaží se o spolupráci vědy a technologií s kulturou a uměním. Jejím cílem je spojení občanů, expertů, firem a institucí za účelem vytváření dostupnějších a snáze přístupných míst k životu a celkové zvýšení kvality evropského bydlení. 

Sledujte další novinky o FUTUREU a New European Bauhaus na našich sociálních sítích! 
 
Další informace o NEB a SOBIC naleznete zde:  NEB WEB; SOBIC WEB